szkolenie-negocjacje

Szkolenie z negocjacji

Komunikacja to proces przekazywania informacji między minimum dwoma uczestnikami. Niestety zwykle nie jest to proces łatwy, często pochodzi do sytuacji konfliktowych. Negocjacje nastawione są na główny cel, jakim jest osiągnięcie porozumienia. Mają one wypracować taki sposób porozumienia, aby zaangażowane w konflikt strony doszły do satysfakcjonującego rozwiązania.

Zazwyczaj nikt nie lubi przegrywać, przeciwnie dąży do przekonania swoich racji innych uczestników rozmów. Upatruje swoje potrzeby jako te priorytetowe, a czasem po prostu chce przekonać do swojego produktu czy usługi potencjalnych przyszłych klientów. Skuteczne negocjacje to rozpoznanie potrzeb, ich wzajemne powiązanie lub też osiągnięcie kompromisu pomiędzy nimi.

Szkolenie z negocjacji

Osiągnięcie sukcesu firmy, projektu, czy też inwestycji zazwyczaj wymaga od ich uczestników wielu małych porozumień. Dobór odpowiedniej taktyki podczas negocjacji to klucz do sukcesu. Szkolenie z negocjacji to doskonały wybór, aby poznać skuteczne techniki negocjacyjne. Kierowane są do właścicieli firm, menedżerów, dyrektorów, kierowników, ale także pracowników działu zakupu i sprzedaży. Szkolenie z negocjacji pozwala nauczyć się zapoznawania intryg i gier psychologicznych, manipulacji wykorzystywanych przez drugą stronę. Stosowanie technik negocjacyjnych ma na celu wsparcie pozycji w trakcie negocjacji, ważne są również sygnały niewerbalne. Szkolenie z negocjacji utrwalić pewne wzorce reakcji, usprawnić proces składania propozycji i zastosowania techniki ustępstw.
Wyszkolony negocjator potrafi skutecznie bronić interesów swojej firmy. Szkolenie z technik negocjacyjnych to inwestycja na przyszłość, która powinna przyczynić się do osiągnięcia zamierzonego celu. Ważne są ćwiczenia praktyczne podczas szkolenia, aby jak najszybciej nauczyć się i utrwalić pewne zachowania.